Chyba
  • JCacheStorageFile::_deleteFolderJLIB_FILESYSTEM_DELETE_FAILED

Vrbov a okolie

Prechádzky vo Vrbove a okolí

Aj tento rok som sa s manželkou dostal na jeden týždeň do Vrbova, počas našej dovolenky. Naša dovolenka tento rok je úplne iná, ako iné roky a je to pochopiteľné, medzičasom sa nám totiž narodil náš prvý prírastok do rodiny - naša dcérka Natálka! Počas leta má iba tri mesiace. Do Vrbova sme šli za rodičmi, oddýchnuť si od Bratislavy, ja od práce, manželka od stereotypu materskej dovolenky. Jej život teraz funguje v trojhodinových intervaloch, počas ktorých naša maličká potrebuje jesť. A ak ste to nedávno zažili, alebo to zažívate, viete určite, že v takomto rytme musí fungovať celá rodina :-)

Prechádzka v Červenom Kláštore

Prechádzka v Červenom kláštore s deťmiPrechádzka v Červenom Kláštore je určite pekná, upozorniť ale musím na to, že ak sa tam chcete prejsť, musíte najprv sadnúť do auta a prejsť asi 48 kilometrov autom, čo vychádza na cca 51 minút. Čo ale neurobíte, ak máte malé dieťa, tak ako my s manželkou pri snahe o nejaké turistické vyžitie :-)

Pobalili sme ešte doobeda a vybrali sa na cestu. Čo vám budem hovoriť, kočík napakovať do kufra, do auta vajíčko, do vajíčka dieťa, do kufra ďalšia tona príslušnestva pre malé :)

Cesta zbehla veľmi rýchlo a my parkujeme vozidlo priamo v Červenom kláštore na jednom z oficiálnych parkovísk za tri eurá tuším.

Prechádzka okolo Vrbovských rybníkov

Prechádzka okolo Vrbovských rybníkovZ Kupeľskej ulice môžeme zamieriť aj opačným smerom - smerom na kúpalisko. Cesta povedie po pokojnej Kupeľskej, resp. Huncovskej ulici až do centra obce. Tam je treba prejsť smerom k spodnej bráne termálneho kúpaliska a popri kúpalisku prejsť trochu po poľnej ceste k jeho vrchnej bráne. Tam vás už bude čakať vydlaždená cestička kúpaliska. Ďalej, okolo rybníkov vedie stará, ale na prechádzku či bicykel, stále dobrá asfaltová cestička. Prešiel som túto cestičku už hádam tisíc krát, dnes som bol príjemne prekvapený. Rybárom už vytvorili miesto aj na druhom rybníku, kde im pripravili dokonca aj takto štýlové latríny :-)

Prechádzka po cyklotrase z Vrbova do Kežmarku

Prechádzka po cyklotrase do KežmarkuCyklistický chodník vo Vrbove sme na našej stránke ešte nespomínali. Chodník začína asi 150 metrov od nášho ubytovania, nad Kupeľskou ulicou. Smeruje na Kežmarok, s ktorým nás táto krátka cyklotrasa takto spája. Chodník meria necelých 5km. Dokončili ho koncom roka 2014. Vedie po kopcoch medzi Vrbovom a Kežmarkom - panorámu Tatier budete mať celý čas pred sebou. Poviem vám, v posledných rokoch som prešiel mnoho cyklistických chodníkov, ale tento úsek je vďaka svojmu výhľadu asi najkrajší.

Výstupy na vrcholy

Vysokohorské túry vo Vysokých TatráchNiekoľko tipov na výstupy na vrcholy Vysokých Tatier.

Vychádzkové túry

Vychádzkové túry vo Vysokých TatráchPre nenáročných turistov, rodiny s ďeťmi a podobne.

Túry v lesnom pásme

Túry v lesnom pásme - Vysoké TatryPo dolinách, k plesám a na turistické chaty pre náročnejších turistov. Vyžadujú obvyklý turistický výstroj a dobrý zdravotný stav.

Cesta na Lomnický štít zo Žltého domu vo Vrbove

O tomto Vám musím napísať!

Lomnický štít - fotografieZ Vrbova ste v Tatranskej Lomnici, teda tam, kde by ste mali začať, ak sa chcete vybrať na miesto, kde je na Slovensku najvyššie elektrina asi za dvadsať minút. Samozrejme autom, aj keď je možné sa tam dostať taktiež vláčikom zo studeného potoka vo Veľkej Lomnici, ale nám sa nechcelo, ako inak... Cesta na Lomnický štít začína teda v Tatranskej Lomnici, odtiaľ sa pohodlne vyveziete kabínovou lanovkou na skalnaté pleso, táto lanovka funguje ako lyžiarsky vlek, teda sa tam treba len za jej otáčania nasáčkovať (lyžiarsky vlek je silné prirovnanie, z lanovky sa nevysypete) a už sa veziete na Skalnaté pleso. Tam je medzistanica. Zo skalnatého plesa sa môžete vybrať na dosť veľké množstvo túr, je to taký rázcestník, každá cesta, či už na Zelené pleso, Zbojnícku chatu, alebo smerom späť, do Tatranskej Lomnice stojí za to.

stream-xnxx-porn