Chyba
  • JCacheStorageFile::_deleteFolderJLIB_FILESYSTEM_DELETE_FAILED

Vysoké Tatry (21min)

Vysoké Tatry

Chata na Zelenom plese vo Vysokých TatráchSú pre mnohých nie náhodou najkrajšou časťou Slovenska, ktorú by mal každý slovák rozhodne poznať. Osobne si toho veľa zo školy nepamätám, no jedno číslo určite - 2655 ale tým som moc neposkočil, lebo toto číslo pozná každý horský zvodca :-)

Ale vážne, ľadovce z Tatier už vymizli, stali sa teda prístupné aj nám, bežným ľuďom, do dolín sú vybudované pohodlné chodníky, cez mnohé sedlá vysokohorské prechody, na desať tatranských vrcholov vedú turistické značky, takže už jediné, čo by nás malo zaujímať je, ako sa tam dostať? No, možno autom, ale aj pre tých, ktorí šetria našu prírodu sú spôsoby, ako napríklad Tatranskými elektrickými železnicami z Popradu do Starého Smokovca.

Cesta na Lomnický štít zo Žltého domu vo Vrbove

O tomto Vám musím napísať!

Lomnický štít - fotografieZ Vrbova ste v Tatranskej Lomnici, teda tam, kde by ste mali začať, ak sa chcete vybrať na miesto, kde je na Slovensku najvyššie elektrina asi za dvadsať minút. Samozrejme autom, aj keď je možné sa tam dostať taktiež vláčikom zo studeného potoka vo Veľkej Lomnici, ale nám sa nechcelo, ako inak... Cesta na Lomnický štít začína teda v Tatranskej Lomnici, odtiaľ sa pohodlne vyveziete kabínovou lanovkou na skalnaté pleso, táto lanovka funguje ako lyžiarsky vlek, teda sa tam treba len za jej otáčania nasáčkovať (lyžiarsky vlek je silné prirovnanie, z lanovky sa nevysypete) a už sa veziete na Skalnaté pleso. Tam je medzistanica. Zo skalnatého plesa sa môžete vybrať na dosť veľké množstvo túr, je to taký rázcestník, každá cesta, či už na Zelené pleso, Zbojnícku chatu, alebo smerom späť, do Tatranskej Lomnice stojí za to.

Výstupy na vrcholy

Vysokohorské túry vo Vysokých TatráchNiekoľko tipov na výstupy na vrcholy Vysokých Tatier.

Vychádzkové túry

Vychádzkové túry vo Vysokých TatráchPre nenáročných turistov, rodiny s ďeťmi a podobne.

Túry v lesnom pásme

Túry v lesnom pásme - Vysoké TatryPo dolinách, k plesám a na turistické chaty pre náročnejších turistov. Vyžadujú obvyklý turistický výstroj a dobrý zdravotný stav.

stream-xnxx-porn